• امروز : شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰
 • برابر با : Saturday - 18 September - 2021

متن کامل مصاحبه با دکتر کرم رضا پیریایی/نظر در مورد ۱۰ کاندیدای شاخص مجلس دهم کوهدشت/ کارهای ملکشاهی در این دوره سخت تر است./مایل بودم وحدت اصولگرایان بر محور شاهرخی قبادی باشد.

 • کد خبر : 27258
 • 02 فروردین 1395 - 3:24
متن کامل مصاحبه با دکتر کرم رضا پیریایی/نظر در مورد ۱۰ کاندیدای شاخص مجلس دهم کوهدشت/ کارهای ملکشاهی در این دوره سخت تر است./مایل بودم وحدت اصولگرایان بر محور شاهرخی قبادی باشد.

اکنون انتخابات تمام شده است و جناب ملکشاهی انتخاب شده اند. طبیعی است بنده تاکید کنم کارهای ملکشاهی در این دوره سخت تر است. هم باید مجددا رئیس کمیسیون شود و هم پله ای بالاتر از موضوع نمایندگی را به دست آورد.

متن کامل مصاحبه با دکتر کرم رضا پیریایی

به گزارش «کانون سبحان» متن کامل مصاحبه« هنا نیوز » با دکتر کرم رضا پیریایی به شرح زیر می باشد:

نهال دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد 

با دمیدن فصل تازه و سال نو و بهار طبیعت، بهاری نیز در نهاد آدمی می دمد. باید بدمد. اگر نباشد، حال گذشته تبدیل به احسن الحال نشده و ما تکرار کهنگی های خویش خواهیم بود. تازگی از درون به بیرون آغاز می شود و دوستی فقط به همتی و خواستنی بند است.
حالا که زمستان رفته و بهار آمده و تلاقی این تغییر فصل، با پسا انتخابات همراه است و شهر و دیار ما نیز به تغییر اساسی توأم با عزم و همدلی همگانی نیاز دارد، حالا که انتخابات پایان یافته و رقابت تمام شده، رفاقت باید آغاز شود. برای ساختن کوهدشت و رومشگان، نیاز به کار گروهی و «اقدام عملی» ست.
برای این اتفاق باید همه وارد شویم. از نخبگان و مردم و رسانه ها گرفته تا سرمایه گذاران و صاحب منصبان این منطقه و کاندیداهای هر طیفی…
این مصاحبه در آغاز سال نو با نگاهی به این ایجاد همدلی و با انگیزه همراه سازی همگانی در تاریخ  بیست و دوم اسفند نود چهار ، با دکتر پیریایی انجام شده و که در اولین روز بهار نود و پنج منتشر شد .
باشد که راهکارها و درخواست های خیرخواهانه ی این فرزند خلف طرهان، مورد استقبال عموم و طیف های هدف قرار گرفته و فتح بابی باشد برای تغییری که سخت به آن محتاجیم.
آمین

ضمن تشکر از جنابعالی به خاطر شرکت در این گفت و گو، اجازه بدهید با این پرسش شروع کنم که اکنون بعد از انتخابات دهم مجلس ، مهمترین موضوعات برای پیگیری توسط منتخبان مجلس از نظر شما چیست؟

مجلس دهم از مهمترین مجالس ادوار مجلس است.

به این خاطر به اعتقاد بنده نماینده ی منتخب که در دوره ی نهم به عنوان نماینده و رئیس کمیسیون قضایی مجلس هستند و تجربه ی گرانبهایی از نمایندگی در مجلس جاری دارند، طبیعی است که آغازی قوی تر داشته باشد. من از همین ابتدا می خواهم به مخاطبان عزیز عرض کنم، آنچه می گویم نظر بنده است، طبعاً هر کسی می تواند نظر خود را بگوید و یا موضوعی را بشنود و نپذیرد یا بپذیرد؛ اگر شما عزیزان گفت و گوهای قبلی بنده را خوانده باشید در می یابید که بنده همواره برای همه ی نخبگان به ویژه نمایندگان ادوار، احترام خاصی قائل بوده ام و به نظر خودم این شیوه مطلوب ترین شیوه هاست. بگذریم و به بحث برگردیم. جناب آقای ملکشاهی به دلایل فراوان از موفق ترین نمایندگان مجلس نهم هستند. خود انتخاب ایشان به عنوان ریاست کمیسیون وزین قضایی دلیل مهمی ست. بنده در مصاحبه های قبلی خود هم عرض کرده بودم آقایان شاهرخی قبادی و ملکشاهی به خاطر اینکه در میان ادوار گذشته بالاتر از دیگر نمایندگان قرار می گیرند و در مصدر اداره و مدیریت یک کمیسیون ایفای مسئولیت می کنند، این دو بزرگوار را در دوره خودشان به نسبت ادوار برتر می بینم.

خب! اکنون انتخابات تمام شده است و جناب ملکشاهی انتخاب شده اند. طبیعی است بنده تاکید کنم کارهای ملکشاهی در این دوره سخت تر است. هم باید مجددا رئیس کمیسیون شود و هم پله ای بالاتر از موضوع نمایندگی را به دست آورد.

عذرخواهی می کنم جناب دکتر! منظور از آن پله ی بالاتر چیست؟

مصادیق زیادی برای ارتقاء سطح نمایندگی هست، اما بنده در میان آنها با توجه به شرایط انجام کارهای بزرگ برای حوزه ی انتخابیه (کوهدشت و رومشگان) را مصداق بهتر پله ی بالاتر در انجام وظیفه ی نمایندگی ایشان میدانم. این انتخاب دلیل دارد. الان وقت آن رسیده است که نماینده ی کوهدشت و رومشگان هم موقعیت فاخر خود در میان کرسی نمایندگان را حفظ کند و هم سطح معیشت مردم را ارتقاء دهد. مردم چشم انتظار ایجاد کار و زمینه های اشتغال و کارآفرینی هستند. در میان نمایندگانی که نام آنها را به عنوان منتخب مرحله ی اول در کشور شنیده ایم، نمایندگان منتخب لرستان را از این حیث صاحب نام تر و قوی تر یافتم. جناب ملکشاهی، جناب آقای رستمیان (حوزه ی انتخابیه ی سلسله و دلفان) جناب آقای خدابخشی (حوزه ی انتخابیه ی الیگودرز) و جناب آقای کاظمی (حوزه ی انتخابیه ی پلدختر) . بر این اساس امیدوارم. هر ۴ نفر را می شناسم. ضمن تبریک به همه ی آنها توصیه می کنم با همگرایی و مشارکت جدی به این استان (لرستان) از این منظر یعنی خدمت به مردم با تلاش برای ارتقاء اقتصاد استان تشریک مساعی داشته باشند.

جناب آقای پیریایی! ضمن تشکر از جنابعالی، مطمئناٌ در اذهان عمومی این موضع نقش بسته که موضوعات اقتصادی و معیشتی و … در حیطه ی وظایف قوه ی مجریه است. آیا می توانید نقش نمایندگان منتخب و در مجموع قوه ی مقننه را در این مهم بیان کنید؟

جایگاه نماینده معادل جایگاه وزیر است. مفهوم این موضوع این است که ما توجه داشته باشیم این جایگاه چند وظیفه ی مهم به عهده دارد که همه ی این وظایف با هم در سطح بالاست.

نمایندگان، نماینده ی همه ی ملت هستند و نماینده ای که قوی کار کند نماینده تراز ملت است.

خب! با این وصف نظارت نماینده بر امور اجرایی از جهات مختلف یعنی نظارت بر شئون مختلف وظایف دولت برای خدمت مناسب و مطلوب به مردم و …

بنابراین مهارت و جدیت نمایندگان در نظارت یعنی احقاق حقوق مردم در چارچوب قانون وظایف نمایندگان. وزیر هر که می خواهد باشد و هر نوع خدماتی را که بر عهده دارد باید در برابر قانون تسلیم باشد و نماینده باید از حیث اینکه نماینده تراز ملت است است پاسخگوی نماینده ملت باشد.

جناب آقای دکتر! شما دوبار در پاسخ سوال قبلی از کلمات «نماینده تراز ملت» استفاده کردید؛ لطفا توضیح بیشتری ارائه فرمایید.

اتفاقا بله! علت انتخاب این عنوان گفتن واقعیتی است که تاکنون اغلب نمایندگان در کشور و حتی ادوار از این واقعیت که قدرت بزرگی ست، قدرت قانونی ست کمتر استفاده کرده اند. در تعاریف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کلمه ی ملت «از بالاترین کلمات است». حالا یک وقتی باید فرصتی باشد تا به منابعی رجوع کنیم و ملت را از آن منابع تعریف کنید، وقتی دست به کار نگاشتن یادداشت ها و مقالاتی که ویژگی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این مفهوم را بیشتر روشن می کند. بنابراین نماینده ی تراز ملت یعنی نماینده ای که وقتی می خواهد قانون بنویسد یا در اجرای قانون نظارت کند، بر بلندای این تعریف باشد که از موضع ملت سخن می گوید و از حق ملت دفاع می کند. یک چنین نماینده ای در چشم بزرگان کشور بزرگ است. به قول خودمان «عرضه» ی بالا دارد.

وزراء  و مسئولان دستگاه ها در مباحث استانی و شهرستانی او را نماینده ی تمام قد مردم می دانند. او ناظر به همه ی منابع کشوری و استانی و شهرستانی ست.

به راحتی از او عبور نمی کنند و او را به حساب می آورند. چنین کسی قدرتش مردمی، متصل به نظام و ساختار قانون و لذا برای مردم و نظام می کوشد.

حال که به اینجا رسید بگذارید به مسئله ی مهمی اشاره کنم. قویترین مسئولان و از جمله نمایندگان کسانی هستند که رابطه ی متقابل نظام و مردم را به درستی و دقت برقرار می کنند.

برخی از مدعیان متاسفانه این پیام ساختاری بسیار مهم را متوجه نمی شوند. مردم را به ناکجا آباد رهنمود می کنند، فتنه و فتنه گران در سال ۸۸ از نمونه های روشن این موضوع هستند. اینها نمی توانند از همه ی اقتدار نظام و مردم استفاده کنند. این یک واقعیت است و شوخی بردار نیست، معیشت مردم را، امنیت مردم را و سلامت آنان را کسانی می توانند پیگیری کنند که ساختار ایجابی نظام ها را بفهمند. بدانند ساختارها مثبت و موضوعات داخل ساختارها تقویت گرایانه است. بنابراین وقتی مردم یعنی ملت ما و نظام در یک ساختار ایجابی و همگرا باشند «خیر» مردم آنجاست.

با تشکر از توضیحات جامع حضرتعالی پیرامون مشخصات و ویژگی های نمایندگان تراز ملت که در پاسخ به این پرسش که پله بعدی و خصوصیت به اصطلاح موفق تر انجام وظیفه نمایندگی در دوره دهم بود ، اجاره دهید به طور واضح تر در خصوص مسائل حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان صحبت کنیم …

پاسخ بنده تمام نشدقدری راجع به ارزش و اثر نظارت قوی نمایندگان گفتم که البته بحث دامنه داریست و در کنار آن موضوع قانونگذاریست که حلال عمده‌ی مسائل کشور است . نماینده اگر زوایای مختلف قانون گذاری را بلد باشد به عبارت دیگر یعنی چند چیز مهم را می داند که قانون گذار شده است اول امور عمومی است، امور مردم است، امور ملت است. که همین بخش فقط با دانش و دانستن حل نمی شود بلکه مهمتر از اینها درک از نزدیک و فهم خواست ها و نیاز ها و مصالح مردم است . نماینده یا خودش یا مشاورانش باید به امور مردم واقف باشند از حاجات اولیه کف نیاز های مردم تا اطلاعات اقتصادی یک کشاورز،یک صنعت گر و همه امور و بالاتراز اینها ظرفیت های منطقه … و توجه مستمر به اسناد بالادستی ،به چشم انداز، به آمایش سرزمین و به سند پایه توسعه . بله ! اینها همه بلکه بیشتر از اینها یک بخش لازم برای دانستن و توانایی در قانون گذاریست . شناختن حقوق و قانون و جایگاه ها ؛ اینها یعنی عبارت اخرای چگونگی نمایندگی و قانون گذاری .

بسیار خوب ، کار بسیار مهم رسیدگی به امور مردم به ویژه شهرستان هایی که از حیث امور پایه و معیشت دچار مشکل هستند طبیعتاً تنها با تلاش نمایندگان حل نمی شود، باید مجموعه ای دست به دست هم دهند تا به این مهم و این وضعیت سامان دهند به نظر شما اجزای این مجموعه از چه عناصری تشکیل می شوند ؟

این ماجرا در همه جا تقریباً یک فرم دارد اما بنده با نظر به مسائل شهر و دیار خودمان و گاهی باذکر مصادیق و عناوین آشنا عرایضم را مطرح می کنم .

قبل از ورود به اصل پاسخ مقدمه ای را می گویم؛ ما اول باید موانع را رفع کنیم مانع بزرگ آسیب ناشی از رقابت صد در صد اشتباه انتخاباتی است که متاسفانه نهادینه شده است در منطقه ما هم انتخابات زود رس داریم و هم تبعات فراوان آن و در عین حال در حین انتخابات هم جنس رقابت بسیار شدید و بی دلیل است و نیز بد تر از اینها پروسه انتخابات ما یک زمان اضافی هم دارد تازه بعد از انتخابات مسئله« قبول داریم و قبول نداریم» را هم اضافه کنید به فرایند غیر عادی انتخابات در منطقه … اینها متاسفانه اصل را که خدمت است فدای فرع می کند که رقابت است .بنابراین همیشه انتخابات در حوزه ما خبرساز است . فرهنگ را ،اجتماع را،اقتصاد را ،عمران را و معیشت را و زندگی مردم را حتی امنیت تحت تاثیر قرار می دهد .

ای کاش مسئولین و مردم به این وضعیت پایان می دادند .خب !در این مورد نمی خواهم شعار بدهم ،پیشنهادم را در آینده نزدیک در قالب یک طرح به قول آن برادر «case» ارائه می دهم .کیس !

و اما کیس بنده ،تحبیب محور است نه تخریب محور .. برای چه بگوییم بیایید علیه هم خلاقیت کنید و مثلاً مقاله بنویسید این چه فایده ای دارد ؟ چرا نگوییم برای اشتغال جوانان خلاقیت نشان بدهید ؟چرا صاحبان قلم و نخبگان را به تحبیب قلوب و اصلاح امور دعوت نکنیم ؟ بیایید «و اما مسئلهٌ » خود را گسترش اختلاف قرار ندهیم … بیایید سیاسیون شهر را از انتخاب و اولویت کیس های اختلافی منع کنیم…

بنده می پرسم آیا احترام به نخبگان احترام به منتخبان ادوار ،رعایت پیش کسوتان «بد» است . اگر خوب است چرا ترویج نمی کنیم؟ بله! رفتار های تخریب محور را کنار بگذاریم و به اصطلاح این گفتگو

تحبیب محور شویم .بگذریم … بعداً کیس اش را ارئه می دهیم .

حالا بنده در پاسخ به شما به اصل موضوع می پردازم و اتفاقاً از همین شاکله سیاسی کوهدشت و رومشکان استفاده می کنم .من در این انتخابات جای طراحی و اقتدار مثبت مجموعه عناصر مورد پرسش شما را جزء در اندک مواردی ، کاملاً خالی دیدم .تشریح این را هم به بعد واگذار می کنم . اما انچه الان باید بگویم ، باید پرده را عوض کنیم اکنون در واقع نه با شعار، نوبت خدمت و انسجام برای خدمت و زمان تلطیف است . در پرده جدید خواست مردم، نیاز آنان و مصلحت منطقه محور است ،هدف است …

خیلی حرف سختی است اما می گویم ، اما می گویم ! رقابت تمام شد ، رقیبان بیاندیشند انتخابات برای چیست ، انتخابات برای انتخابات غلط است . رقیبان، دیگر رفیق باشند . پرده ‌ی جدید را بنویسند . بنویسند ما خادم آن ۱۲۰ هزار نفر رسی دهنده ایم ! کار کردن برای ۱۲۰ هزار نفر و و پذیرایی از آنها در یک دوره نمایندگی با اتحاد و انسجام فعالان سیاسی و نخبگان وهمه مسئولان ممکن است . شما اگر برای پذیرایی از مردم روزانه، هفتگی و ماهانه و سالانه چهار سال فقط بخواهید یک کار ساده بکنید یک سفره ساده بیاندازید به همکاری و همفکری همه ممکن است چه رسد به اجرای سیاست ها و برنامه ها و قوانین در ابعاد مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی … آن هم در دوره راهبرد رقابت ها بین مناطق و استان ها … کار آسانی نیست .

یاد قسمتی از سریال «روزی روزگاری» می افتم ،که قلی خان خودش نسبت به خودش عصبانی شده بود اما به مرادبیگ می گفت : قلی خان ،خان نبود … دزد بود . شاید شما هم دیده باشید . از دست خودش عصبانی بود که هزار قافله را زده بود اما یک قافله را به مقصد نبرده بود.حالا ما نقش همان قلی خان را بازی می کنیم نمی توانیم همه با هم قافله ای را به مقصد برسانیم . شهرمان رتبه اول بیکاری در کشور را دارد . سر بازی دعوا می کنیم، به فرع می پردازیم از اصل دور شده ایم .

خب! اگر بخواهیم آن عناصر را که می توانند شرایط را اصلاح کنند نام برده و به خدمت خالصانه و بی شائبه دعوت کنیم ،طبعاً باید اول از جناب آقای استاندار نام ببریم ، از فرماندار بگوییم ، از مدیران محوری استان و شهرستان ها ، از نماینده به ویژه بخواهیم که با همه قوت شرایط خدمت در منطقه را تقویت کند. به چشم موکل دلسوز ،موافق و مخالف را ببیند . حس منصفانه‌ی محبت آمیز وکیل عموم را تقویت کند و نیز از نخبگان بویژه کاندیاها به خصوص آنهایی که از آرای فراوان برخوردار بودند و خصوصاً از پدیده انتخابات ،پدیده محبوب انتخابات که به اعتقاد من اگر به عنوان کاندیدای مستقل وارد انتخابات میشد، بی نیاز از آرای جناحی بود، یعنی جناب آقای کورانی فر ! که نشان داد هم می توان از پشتوانه واقعی مردمی برخوردار بود و هم متواضعانه و معتقد برخورد کرد و هم بسیار سبک بار، کنار کشید و گفت من سرباز نظام هستم . به اعتقاد بنده او این کار دشوار را به خوبی و آسانی انجام داد .

از پدیده این دوره از انتخابات کوهدشت و رومشکان گفتید معلوم است با آنکه در ستاد اعتلاف اصول گرایان کشور مشغله فراوان داشتید اما به طور ویژه رویدادهای انتخابات را در حوزه های انتخابیه لرستان بخصوص کوهدشت و رومشکان پیگیری کرده اید؛ اگر ممکن است از این حوزه بگویید؟

مجددا عرض می کنم انتخابات تمام شد؛ تمام تمام!

واقعا وحدت و برادری و رفاقت، از همه چیز برای دیار ما چه در سطح استان و چه در سطح کوهدشت و رومشکان مستمر و دشوار تر است. و بعد از آن، توسعه و پیشرفت استان و شهرستان ها صرف اداره کشور و استان و شهرستان دستاورد بزرگی نیست و خبر خوبی هم نیست، مسئولان استان و شهرستان و نمایندگان باید دست به دست بدهند و به مردم خدمت کنند. بنده در آینده نزدیک راجع به استان مفصل صحبت خواهم کرد طرح ها و برنامه هایی هم دارم و مدا نظارت عمومی راهم ارایه خواهم کرد، معتقدم اگر مدل تجربه شده ای از اداره یک استان و شهرستان را به مردم ارایه کنیم، نظارت عمومی باز می شود و مسئولان با شهروندانی که فرهنگ نظارت و مطالبه درست و دقیق را پیگیری کنند به نتیجه بهتر خواهند رسید.

بنده حتما از موضع اصول گرایان صحبت خواهم کرد اما در مسیر همگرایی و وحدت آحاد و نخبگان، از موضع اصول گرایان لیکن برای نظام و مردم، نه برای تعصب های صرف جناحی، کار جناح برای جناح مثل سیاست برای سیاست و علم برای علم است که نگاه درستی نیست، جناح بر ای جناح یعنی کوچک کردن اهداف، حتی بدتر از این، یعنی دوری از اهداف…. چه اصول گرا و چه اعتدال گرا و چه اصلاح طلب، اگر فرع را بر اصل ترجیح دهند و فرع را پیگیری کنند و اصل را بگذارند، از اهداف دگر شده اند، انتخابات برای انتخابات هم همینطور است نه کشت و زر برای محصول و گندم.

اشتباه نکنیم، بنده بر موضع تشکیلاتی تاکید دارم، تحزب و تشکیلات لازم است در انتخابات اصول گرایان باید کاندیدا ها خودشان را معرفی و تقویت می کردند، نا هم در ستاد اجرایی اعتلاف اصول گرایان همین کار را کردیم، بنا نبود که اشخاص مطرح و احزاب و جمعیت های اصول گرایی برای کاندیدا های دیگر که شورای اعتلاف آنها را معرفی نکرده بود کار کنند، بنابراین دیدید بنده از نامزد اصول گرایان کشور حمایت کردم .

چون جدایی از ویژگی و توانایی و تخصص کاندیدا ها آتیه فراکسیون اصولگرایان و عملکرد جمعی بعدی آنها حتما باید مطمح نظر باشد و بنده هم از این قاعده عقلایی تبعیت کردم البته در برخی از حوزه های انتخابیه کشور، دوستانی از جناح اصولگرا گرایی این قاعده را رعایت نکردند، در مواردی یا وحدت شکل نگرفت یا وحدت پایداری نداشتند. البته در کل الحمدالله اصول گرایان در استان ها و شهرستان نتایج خوبی گرفتند و در مجلس فراکسیون قوی و محکمی خواهند داشت. اما بعد از انتخابات بخصوص در شهرستان ما، شخص توانایی نماینده شده اند باید به نتیجه انتخابات راضی باشیم. و ایشان را کمک کنیم.

سپاس جناب آقای دکتر، لطفا در مورد کاندیداهای حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان، نظر شخصی خود را در حد یک جمله بیان دارید؟

جناب آقای امامی راد ) از قبل نی دانستم این بار سناتور فرمول پیروزی را ندارد!
جناب آقای باقری ) همچنان از مفاخر طرهان بزرگ است!
جناب آقای خسروی) در انتخابات جدی وارد شد!
جناب آقای شاهرخی قبادی ) شیخ اصول گرایان، مایل بودم وحدت اصولگرایان بر محور ایشان باشد، تا کرسی آزاد اندیشی و مناظره را از تریبون ایشان داشته باشم
جناب آقای شهریار عباسی گراوند ) آزاده سرافراز، همیشه مرا بیاد شهید شهرام میاندازد!
جناب آقای صفایی ) در انتخابات جدی وارد شد!
جناب آقای کورانی فر ) دوست داشتی و پدیده محبوب انتخابات مجلس دهم!
جناب آقای محمدی آزادبخت ) از اول می دانستم کاندیدای واقعی ۶+۱ ایشان هستند!
جناب آقای ملکشاهی ) ماندگار و توانا، می تواند از تکیه گاه های پیشرفت این دیار باشد!
سرکار خانم میترا تیموری ) اولین اعلام حضور خانمها در انتخابات سنگین مجلس شهرستان!

 جمله پایانی؟

اگر میرملاس ، ارجا نیوز، همیان نیوز، کشکان، هنجس نیوز، لک خبر، هنا نیوز و…. و خلاصه همه ی نیوز های محلی همانطور که پیگیر کار های رقابت های انتخاباتی بودند به مدل پیشرفت و توسعه منطقه مان بپردازند، بی تردید موفقیت مان هم آسانتر می شود و هم زود تر به دست می آید.

 با سپاس 

لینک کوتاه : https://www.kanoonsobhan.ir/?p=27258

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. وجدانن … کمتر از تو رنگ عوض میکنه…یکی نیست به شما بگه تا الان چه گلی به سر این مردم زدید با اینکه مسئولیت های بسیار مهمی هم داشتید•واقعا از h s بدتر تویی پیریایی هزار رنگ لطفا منتشر کنید

 2. سلام خدمت برادر اصولگرا جناب پیریایی عزیز.
  خدمت جنابعالی عارضم که توانمندی جناب ملکشاهی مصداق جمله من آنم که رستم بود پهلوان!
  به مردم کوهدشت و رومشکان هیچ ربطی نداشته که جناب ملکشاهی در سطح کلان تونسته
  لابی خوبی داشته باشه…
  رشد شخصی ایشون کسب شده ولی فواید اجتماعی و اقتصادی نداشته است.
  نکته ای دیگر اینکه از جنابعالی انتظار میرفت که به نظام انتخابات مخدوش در کوهدشت و رومشکان
  پردازشی داشته باشید.
  اولویت امروز نخبگان چاره جویی برای انتخابات اینده است تا محل رقابت شود برای جدیدالورودها و امنیت اجرایی برای خروج بهترینها و به ارای مردم.

 3. اقای پیریایی یکی از مغز متفکر ها و اعجوبه های سیاست میباشند و همیشه تحلیل های بجا و زیبایی دارند.

 4. آقای پیریایی تا کی میخوای انشاء بگید توراخدا دیگه بس کن

 5. سلام خوب رنگ عوض کردی اگر مرد بودی به مخدوش بودن انتخابات اشاره می کردی

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.